U13: Ladíme formu

Zveřejněno 07.05.2019 8:49:00 | Václav Havlík
Po horším vstupu do sezóny jsme zpět tam, kde bychom měli být.

Nepřesvědčivý vstup do sezóny je za námi a my možná i těchto horších zápasů teď těžíme. My s trenéry určitě, neboť nám vykrystalizovalo jádro hráčů, o které se chceme opírat a je velice dobře, že v tuto chvilku máme hodně postů zdvojených podobnými typy. Ať jdeme do zápasu 2-3-2 či 3-3-1, hráči jsou již na konci U13 na velice dobré taktické úrovni a často si umí s jiným postem dobře poradit, kreativně řešit situace. Na tento okamžik jsme možná i čekali, až to kolečko pojede samo bez nás. My sice zase vystřízlivíme, až se budeme půl roku učit hrát na velké hřiště, nicméně ta doba je ještě před námi.

Máme za sebou zejména dva zápasy, o nichž stojí za to hovořit. Neštěmice- první půli jsme řešili situace velice dobře, přecházeli jeden na jednoho, nicméně nedali jsme branky. Druhý poločas jsme také byli většinu lepším týmem, už ne tolik kreativním, ale bojovným, ovšem soupeři to tam padalo a my se na branku nadřeme a ve finále jsme ji stejně nevstřelili. Nicméně výkon týmu dobrý. Zápas s Bílinou ve slepené sestavě se opět opíral o dvojici Kotchan- Sýhora a opět velice dobře, tentokrát jsme branky stříleli. Dalším zápasem je ten pohárový s kluky z Teplic. Toto utkání máme nejvíce v paměti. Do utkání jsme vstoupili změnou rozestavení na tři obránce a zejména úloha Sýhory se jeví jako nenahraditelná. Výborně předskakoval a zakládal protiútoky, vlastně se přes něj nešlo prosadit. Soupeř měl více ze hry a dominoval zejména dobrým pohybem po hřišti, nicméně soubojové chování a chytrost pár našich hráčů způsobila, že soupeř se takřka nedostal do našeho vápna. Bohužel však dvakrát skóroval ze střední vzdálenosti. Běhavá křídla a konstruktivní hra středních hráčů ale přihrávala šance nám, dvě tyčky, vykopnutí z čáry, hlavička z lajny branky, nevyužité situace 3:2, respektive zakončené, ovšem ne brankou i díky vynikající práci hostujícího brankáře. Do druhé půli jsme nastoupili beze změny a skóre otočili, soupeř vyrovnal a teď měla přijít ta chvilka. Několik, řekněme až čtyři šance u soupeřovi branky a pouze jeden gól. V tento moment jsme měli odskočit na dvě branky. Nicméně nepovedlo se to, neměli jsme klid v zakončení a díky soupeřovu tlaku v posledních pěti minutách hostující tým vyrovnal a zápas jsme na penalty prohráli. Nedali jsme branky, vypadli jsme. Ukázali jsme, že fotbal umíme. A my jedeme dál!