Nestyďte se a učte se!

Zveřejněno 11.03.2020 10:31:00 | www.holubnastrese.cz
Trenéři z měst se jezdí učit do větších měst, ale škoda, že trenéři z větších měst se občas nepřijedou podívat k nám pod topoly. Ti pozornější z nich by mohli objevit taktický prvek, kterém náš trenér říká „nakurrto!“.

Nebojte se. Náš trenér není Japonec. On jenom neumí vyslovit „ř“. Jinak to je ovšem opravdový stratég. Taktický prvek „nakurrto“ je jednoduchý. Stačí jednoho hráče přesvědčit, že se nesmí stydět za to, že je kopyto a druhého hráče zase musíte udržet na půlící čáře.

Dneska je taková doba, že se hráči stydí napálit míč někam dopředu, když jsou v tísni, pod tlakem, anebo nevědí, co s tím. Dnešní stydlíni radši lehce odehrávají míč za postranní čáru, čímž dají šanci sobě i spoluhráčům ,aby zaujali obranné postavení a přitom stačí, aby jejich trenér přijel k nám do vsi a z nevýhody se naučil udělat výhodu.

U nás pod topoly, jak je náš hráč na vlastní polovině pod tlakem a neví, co s míčem, trenér zařve „nakurrto!“ a hráč nakouří míč co nejdál na soupeřovu polovinu, a to je signál pro spoluhráče na půlící čáře, aby běžel. V ideálním případě je náš běžec rychlejší než obránci a peláší sám na bránu a v horším případě náš běžec pronásleduje stopera soupeře, který je stydlivý, a proto míč nenakouří zpět, ale lehce ho odehraje za postranní čáru, čímž získá čas na zformování obranného postavení, ale náš tým tím přenese těžiště hry hluboko na soupeřovu polovinu.