U10: Neděle plná fotbalu

Zveřejněno 09.05.2018 8:58:00 | redakce
V neděli se nám sešly dvě akce. Vzhledem k tomu, že účastníky bylo více týmů, nebylo možné termíny přeložit.

Dopoledne patřilo poslednímu jarnímu turnaji miniligy. V překrásném areálu FC Chomutov nás čekala utkání s Bohemians, Duklou Praha a domácím FC Chomutov. Ten byl doplněn týmem teplických Vlků. Naše dva týmy opět odehrály kvalitní duely, zejména proti pražský celkům. Polední utkání s Chomutovem (Vlky) zejména domácí využili fyzických sil v závěru a do naší branky padlo branek více než do domácí. Celkem jsme odehráli 6x18 minut, což je pěkná porce. Každý z kluků strávil na hřišti pořádnou porci minut.

Odpolední program nás zavedl do Litvínova k dalšímu kolu KP. Jeli všichni kluci, kteří nebyli v Chomutově, doplněni o několik hráčů, kteří si zahráli již dopoledne. Soupeři tentokrát byli kluci z Litoměřic, Ervěnic a domácí Litvínov. Tempo v KP je jiné než tempo v minilize, přesto však je měření sil i této soutěži pro všechny přínosem. Větší prostor dostali kluci, kteří dopoledne nehráli. Čas hry byl nastaven na 6x15 minut, což bylo v parném odpoledni zcela dostačující. Kluci si zahráli dosyta, většina z nich si dala branku.  Každý z kluků si vyzkoušel hru na různých postech, tradičně včetně toho brankářského. Někomu se dařilo více, někomu méně. Všechny ale fotbal bavil a domů odjeli všichni kluci spokojeni. A také pěkně unaveni, zejména ti, kteří absolvovali obě nedělní akce. Klukům patří poděkování za výkony, rodičům za podporu a férové povzbuzování.