U10: Úspěch na finálovém turnaji KP

Zveřejněno 04.06.2018 11:19:00 | redakce
Neděli jsme společně strávili na finálovém turnaji Ústeckého krajského přeboru.

Finálového turnaje, který Ústecký KFS tradičně pořádá na závěr sezóny, se zúčastnilo sedm týmů. Chyběly celky Litvínova a Ústí nad Labem, které měly jiný program. Hrálo se systémem každý s každým s dobou trvání 2x9 minut. Turnaje KFS mají na rozdíl od jiných turnajů jedno specifické pravidlo. Prvním rozhodovacím kritériem nejsou boby, ale počet vstřelených branek. Naši kluci vstoupili do turnaje úspěšnými výsledky a dobrou hrou. Nejen v dětském věku hraje významnou roli psychika hráčů. Ta byla tentokrát v pořádku, kluci věřili ve své schopnosti a tak výsledky, které se v tomto případě zapisovaly, byly pro nás příznivé. Po pěti výhrách jsme dospěli k utkání s Chomutovem, který disponuje kvalitním kádrem a se který jsme se v průběhu roku setkali v řadě utkání v rámci miniligy. Po pěti zápasech měl Chomutov počet vstřelených branek o šest vyšší než naši kluci. Po odehrání prvního poločasu bylo celkové skóre utkání 4:4, tedy stále trval náskok chomutovských o šest branek. V posledních devíti minutách jsme museli tento rozdíl smazat, abychom zvítězili. Kluci se o této skutečnosti dověděli bezprostředně před posledním duelem. Od úvodního hvizdu se kluci do chomutovských fotbalistů zakousli, dařilo se jim většinu akcí zakončovat, rychle jsme rozehrávali všechny situace, střely končily mezi tyčemi soupeřovy branky. Několik jasných šancí jsme neproměnili. Do konce zápasu se nám však podařilo skórovat sedmkrát. Na druhém hřišti skončilo utkání bez branek. Radost našich kluků i trenérů byla veliká. Jásot byl slyšet určitě až do Teplic... o)

Všichni kluci, kteří turnaj odehráli si zaslouží pochvalu. Poděkování patří tradičně i rodičům za pozitivní podporu.