U11: Parádní výkony v dalším satelitu

Zveřejněno 08.10.2018 16:12:00 | redakce
Nedělní dopoledne bylo dalším termínem satelitu starší přípravky.

Pořadatelským klubem jsme tentokrát byli my. Na travnaté ploše našeho areálu v Bystřanech jsme uvítali kluky a dívky z Duchcova, Proboštova a ryze dívčí tým FK Teplice. K turnaji bylo povoláno 12 kluků. Hráli jsme tedy na dvě "šestky". Hrací doba byla po dohodě trenérů stanovena na 2x12 minut. První utkání jsme hráli proti Duchcovu. Kluci byli nabuzení a na všech byla vidět veliká chuť do hry. Od prvních minut jsme se usadili na polovině hostí a vstřelená branka byla jen otázkou času. Jedna naše střela se uchytila a vedli jsme. Hosté srovnali po rohovém kopu, když jsme nebyli schopni rychleji reagovat na odražený míč před brankou. Branka v naší síti nám však nesebrala naši víru ve vlastní schopnosti a v dalším průběhu jsme do sítě Duchcova nasázeli další čtyři branky. Utkání proti děvčatům z FK Teplice bylo jiné než jiné zápasy. Převaha kluků je zřejmá a vzájemná utkání jsou nerovným bojem. Kluci šli na hřiště s pokyny držet míč, kombinovat a zakončovat až po úspěšné kombinaci. Většinu utkání tyto pokyny kluci dodržovali a k vidění taky byly pěkné kombinace i vstřelené branky. V závěru po faulu jednoho z našich hráčů měla děvčata výhodu pokutového kopu. Prudká střela skončila vedle naší branky a tak skóre zůstalo nezměněno. Poslední utkání jsme sehráli s kluky z Proboštova. V posledním měření sil jsme vysoko prohráli. Tentokrát jsme do utkání vstoupili koncentrovaní a plni odhodlání. V prvních minutách jsme vstřelili dvě branky a tím jsme dali utkání správný směr. Branky padaly jen do jedné branky a tentokrát jsme se radovali jen my. V obraně jsme výpady proboštovských výborně odvraceli, naše střelba byla tentokrát účinná. Dařily se nám i přihrávky. Utkání bylo z naší strany velice pohledné a kluci často slyšeli potlesk přítomných rodičů. Atmosféra byla kromě výkonů kluků podpořena i příjemným slunečným počasím, které v neděli v Bystřanech panovalo. Všem hráčům patří poděkování za výkony, rodičům potom za podporu korektní povzbuzování.