Byl trenér slovenské repre z města, anebo z vesnice?

Zveřejněno 15.10.2018 16:11:00 | hns
​U vás ve městě nad vším moc přemýšlíte. Na vsi vidíme lejno a řekneme „lejno“. Ve městě vidíte lejno a přemýšlíte, jestli se nejedná o zatoulaný artefakt ze sbírky muzea moderního umění.

Na vsi se něčemu takovému vyhneme, ve městě do toho šťoucháte klacíkem a čucháte k tomu, abyste zjistili, co tím chtěl umělec říci.

S fotbalem to je podobné. Když prohrajeme, hráči jsou blbci a trenér je jejich král. Když vyhrajeme, hráči jsou bozi a trenér nikoho nezajímá. Vy ve městě nad tím víc bádáte a děláte dobře, protože jinak by to nebylo s kým hrát. Víte, že každý fotbalista může mít den blbec, kdy vypadá, že si neumí zavázat kopačky, ale také víte, že příští neděli to může vypadat úplně jinak.

Ve výčepu se nyní nemůžeme dohodnout, zda trenér slovenské reprezentace byl ze vsi, anebo z města. Jestli skončil, když viděl tu sobotní bídu, anebo po dlouhém zvažování usoudil, že těm chlapcům nemá, co dát. U stolu pod věšákem jsme se shodli jenom nad tím, že to je frajer. Tréňa u nás na vsi by se držel zuby nehty. Výplata je výplata.